Dzień Patrona

28 marca obchodziliśmy Święto Szkoły - Dzień Patrona Tadeusza Kościuszki. Był to dzień wolny od zajęć lekcyjnych, za to obfitował w konkursy, gry i zadania związane z postacią patrona. Uroczystości rozpoczęło spotkanie z samym Tadeuszem, który złożył uroczystą przysięgę na Krakowskim Rynku. 
Pokaz mody - konkurs, który cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów. Każda klasa miała przygotować strój z epoki kościuszkowskiej i jego opis. Dzieci i młodzież wykazały się kreatywnością i pomysłowością. Przygotowane kreacje były piękne i pasowały do prezentowanego czasu.

Zadaniem, które wzbudzało najwięcej emocji i rywalizacji okazała się gra „NASZA SZKOŁA” przygotowana przez uczniów w ramach projektu gimnazjalnego. Pytania dotyczyły szkoły i patrona, a zagrać mógł każdy z danej klasy. Liczyła się nie tylko wiedza, ale także spryt i zgranie grupy. Dużą rolę odegrali wychowawcy, którzy dopingowali i wspierali swoje klasy.Na koniec odbyło się podsumowanie, rozstrzygnięcie konkursów i gier związanych z naszym Patronem.
To był bardzo pracowity dzień, który został przygotowany przez: Halinę Andryskowską-Dudek, Ewę Ellwart, Anetę Cylka, Beatę Tomaszewską-Pirch, Wiolettę Szymonik i Romana Klassa.

Bogata fotorelacja z wydarzenia na szkolnym Facebooku: Apel. Część oficjalna.Pokaz mody SPPokaz mody. GIMGra. Nasza szkoła.