Szkoła pamięta

Oczywiście, jak co roku, bierzemy udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Już została przygotowana wystawa upamiętniająca sylwetki żołnierzy. Od poniedziałku na szkolnym telebimie obejrzymy filmiki i obrazy dotyczące tych wydarzeń. Nauczyciele odpowiedzialni za szkolne dni pamięci to: Roman Klassa, Wioletta Szymonik i Halina Andryskowska - Dudek.


Żołnierzom niezłomnym i tym, którzy przeciwstawiali się komunistycznemu reżimowi po II wojnie światowej – poświęcony jest konkurs „Niezłomne historie” przygotowany przez Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha dla uczniów pomorskich szkół. Wzięliśmy udział w tym konkursie, na który wysłaliśmy ponad 20 prac. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpi 6 marca.


Oprócz wystawy można było również obejrzeć, a nawet poczytać książki i broszury z ciekawej ekspozycji na dolnym korytarzu.


Ponad to uczniowie klas starszych zapoznali się w czasie lekcji historii tematyką Żołnierzom Wyklętym. Oglądali również film i cykl etiud pobranych ze strony IPNu. W gabinetach znalazły się okolicznościowe gazetki.