Wycieczka do Krakowa

W dniach 5 -7 czerwca uczniowie kl. 6b pod opieką Anny Komorowskiej i Eweliny Grabiec uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.

Wycieczka została zrealizowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.
Celem projektu było wsparcie procesu edukacyjnego młodzieży poprzez umożliwienie im poznania Polski, tradycji, zabytków kultury i historii.
Naszej grupie udało się zwiedzić:
- Historyczny Zespół Miasta w tym: Planty, Pałac Biskupów Krakowskich, starą dzielnicę uniwersytecką z Collegium Maius, Rynek, Sukiennice, kościół Mariacki i otwarcie ołtarza Wita Stwosza , Barbakan, Bramę Floriańską i inne.
- Zamek Królewski na Wawelu. Państwowe zbiory sztuki: wzgórze wawelskie, reprezentacyjne Komnaty królewskie, dzwon Zygmunta, Groby królewskie,
- Kopiec Kościuszki z otoczeniem, obejrzeliśmy wystawę stałą „ Kościuszko - bohater wciąż potrzebny
- Muzeum Narodowe w Krakowie
- Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego
- Muzeum Narodowe w Krakowie – Sukiennice tu poznaliśmy życie zwykłych mieszkańców Krakowa – kupców i rzemieślników.

Kwota otrzymanego dofinansowania wyniosła 8.884,32
Wkład własny 2.221,08
Wartość całkowita 11.105,40.

Więcej zdjęć na naszym szkolnym Facebooku w galerii: Nasze wyprawy 22/23 6b wyrusza do KrakowaKrakówKraków nocą.