Dzień św. Patryka w naszej szkole

W dniu 15 marca obchodziliśmy po raz pierwszy dzień św. Patryka – patrona Irlandii. Uroczystość ta stanowiła podsumowanie projektu ‘St. Patrick’s Day in our school’, przygotowanego i zrealizowanego przez nauczycieli języka angielskiego oraz Samorząd Uczniowski.To radosne święto jest obchodzone od wielu lat nie tylko w Irlandii, ale na całym świecie. Jak mówią mieszkańcy Zielonej Wyspy, „każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem”. W tym dniu uczniowie mogli ubrać się na zielono lub też w kolorach flagi irlandzkiej.


Jak podaje legenda, św. Patryk nawrócił Irlandię na chrześcijaństwo i opowiadał o Trójcy Świętej na przykładzie trzylistnej koniczynki. Z innych źródeł możemy dowiedzieć się, że wypędził z niej zajadłe węże. To tylko niektóre z faktów, które poznali uczniowie zarówno na lekcjach języka angielskiego jak i z informacji umieszczanych przez cały dzień na szkolnym telebimie.


Młodzież szkolna chętnie włączyła się w obchody tego radosnego święta irlandzkiego, sądzimy więc, że dzień św. Patryka na stałe wpisze się do tradycji naszej szkoły.
Więcej zdjęć na szkolnym Facebooku: Zielony Dzień