Szkoła Pamięta

- Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji.

Dziś uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. W ramach akcji:
• uporządkowaliśmy i odwiedziliśmy groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności;
• odwiedziliśmy lokalne miejsca pamięci i zgłębiliśmy ich historię;
• zapaliliśmy znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami naszej historii;
• posprzątaliśmy bezimienne i opuszczone groby, wychowawcy zorganizowali zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby;
• odwiedziliśmy groby zmarłych z naszej placówki.

Zdjęcia z akcji na szkolnym Facebooku: Szkoła Pamięta