Przyłączyliśmy dziś do ogólnopolskiej akcji Skarpetkowe Wyzwanie, która odbywa się co roku 21 marca z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Tego dnia zakłada się dwie różne skarpetki, aby wyrazić różnorodność ludzi.


Samorząd Uczniowski namówił do udziału naszą szkolną społeczność i poprosił każdego, kto chce okazać solidarność z ludźmi cierpiącymi na zespół Downa oraz chce udzielić wsparcia im i ich rodzinom, aby nałożył dwie śmieszne skarpetki i przesłał je do opiekuna SU lub bezpośrednio na nasze konto. 


Jednocześnie akcja miała na celu promowanie postawy ceniącej ludzką różnorodność, dzięki której świat jest piękny, kolorowy, ciekawy i inspirujący.


Wystarczyło więc włożyć dziś dwie różne skarpetki, zrobić zdjęcie i udostępnić je w mediach społecznościowych z hasztagiem #SkarpetkoweWyzwanie
Fotorelacja z tego wyjątkowego dnia znajduje się na Facebooku SU: Dzień Kolorowych Skarpetek