Rodzina to skarb - laureaci konkursu plastycznego

Nagrodzono zwycięzców konkursu „Rodzina to Skarb”.


Dwudziestu czterech laureatów wyłoniło jury konkursowe w konkursie plastycznym „Rodzina to Skarb”, organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku. Z laureatami i opiekunami podczas wręczenia nagród spotkały się: Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski, Edmund Głombiewski – Wicestarosta Lęborski i Bogusława Lis-Zielińska – Kierownik PCPR.

Konkurs „Rodzina to Skarb” odbywał się pod patronatem Starosty Lęborskiego. Celem było propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego, rozpowszechnianie pozytywnego wizerunku rodzin zastępczych, pogłębianie wiedzy dzieci i młodzieży w zakresie rodzicielstwa zastępczego, a przede wszystkim kształtowanie wśród dzieci i młodzieży empatii poprzez upowszechnienie wiedzy na temat zagrożeń i problemów współczesnych rodzin. Czteroosobowe jury w składzie: Beata Synowiec (Młodzieżowy Dom Kultury), Mariola Tomaszewska (reprezentantka rodzin zastępczych), Bogusława Pruszak i Joanna Dalkowska (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie), nagrodziło młodych plastyków w dwóch grupach wiekowych: 6-12 lat i 13-18 lat.

Wśród laureatów konkursu „Rodzina to skarb” znaleźli się nasi uczniowie! Brawo!
  • Liliana Kwapińska 4a – I miejsce
  • Agata Kulaszewicz 6c – III miejsce
  • Wyróżnienie - Agata Olszewska 6c

W kategorii 13-18 lat:
  • Mateusz Dudek 6a – I miejsce (jego praca promuje całą akcję i została umieszczona na plakacie)
  • Paulina Lewińska 7b – II miejsce
  • Wyróżnienie: Zuzanna Zwara 7b

Gratulujemy uczniom i opiekunowi Wioletcie Szymonik, która wybrała prace i dostarczyła na konkurs.
Fotorelacje z podsumowania konkursu i wręczenia nagród można obejrzeć na szkolnym Facebooku: Rodzina to skarb i stronie Starostwa: Podsumowanie konkursu