Powiatowy Konkurs Poezji

19 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Wisławy Szymborskiej, który odbył się w Szkole Podstawowej im. TOW Gryf Pomorski w Redkowicach. W ten sposób został uczczony Rok 2023 - Rokiem Szymborskiej (100-lecie urodzin poetki). Łącznie zaprezentowało się 9 szkół z Lęborka oraz z gminy Nowa Wieś Lęborska. 


Udział wzięły: w kategorii klas 4-6 Zofia Kulig z kl. 6a , natomiast w starszej grupie Paulina Lejkowska z 7a. Dziewczęta wspaniale reprezentowały naszą szkołę, bardzo się podobały. Konkurencja była naprawdę silna. 
Zosia zajęła II miejsce. Możemy być dumni z młodzieży, która zna i rozumie piękne, mądre wiersze Noblistki! W końcu to Szymborska kiedyś powiedziała, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.