Łączy nas pamięć

Przypnij żonkil i pokaż, że #ŁączyNasPamięć

Dziś przypada 81. rocznica powstania w getcie warszawskim. Kolejny już raz nasza szkoła przystąpiła do organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN akcji społeczno-edukacyjnej ,,Żonkile”, która przywraca pamięć o tych wydarzeniach.
Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. Akcji towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.
Uczniowie na lekcjach historii oglądali filmy tematyczne, robili żonkile i rozmawiali o wydarzeniach które upamiętnia dzisiejszy dzień.