Tu wszędzie Polska!

Wczoraj w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Plastyczny „Tu wszędzie Polska!”, w którym wzięło udział 7 placówek: SP4, SP1, SP3, SP5, MDK, SP Leśnice i SP Nowa Wieś Lęborska.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki: Karolina Brzeska, Lucyna Knuth-Kwiatkowska i Wioletta Szymonik. Impreza miała miejsce w uroczej nastrojowej sali, przy dźwiękach polskiej muzyki.
Przepiękne prace plastyczne ukazujące miłość i piękno ziemi ojczystej zostały wyeksponowane w hollu szkoły.

Nagrodzeni w konkursie plastycznym to:
I miejsce - Antoni Torbicki SP Now Wieś Lęborska
I miejsce - Jakub Stencel SP 4
II miejsce - Franciszek Torbicki SP Nowa Wieś Lęborska
II miejsce - Maja Gidlewska SP 4
II miejsce - Agata Kulaszewicz SP 4
III miejsce - Michał Sadurski SP 4
III miejsce - Oliwia Wilczewska SP 4
III miejsce - Antonina Szkodzińska SP 4
Gratulujemy!

Zgłoszonych recytatorów podzielono na dwie kategorie wiekowe: klasy 4-6 i 7-8.
W jury zasiadły: pani Hanna Chmielińska, pani Józefa Klemm oraz pani Wioletta Szymonik.

Dzieci prezentowały piękne polskie utwory poetyckie i zrobiły to dając wyraz swym talentom, wrażliwości i rozumienia tekstów. Poziom był naprawdę wysoki.

Laureaci w kategorii klas 4-6 to:
I miejsce - Maja Dołębska z Leśnic i Dorota Suszko z Nowej Wsi Lęborskiej
II miejsce – Ksenia Łabacewicz SP4
III miejsce – Amelia Brzezicka z SP4 oraz Zuzanna Jereczek z Leśnic.

Zwycięzcami w kategorii klas 7-8 zostali:
I miejsce – Kacper Lechończak z SP4
II miejsce – Jakub Dampc z Nowej Wsi Lęborskiej
III miejsce - Anna Antoniewicz SP1, ex aequo Aleksandra Metera z Nowej Wsi Lęborskiej i Natalia Tracewicz z SP1

Wszystkim laureatom i ich opiekunkom oraz rodzicom serdecznie GRATULUJEMY!!!
Bogata fotogaleria z konkursu na szkolnym Facebooku: Tu wszędzie Polska!

Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z uzdolnioną młodzieżą! Kolejny konkurs plastyczno - recytatorski już w maju. Zapraszamy!