Wytyczne na nowy rok szkolny 2021/2022

1 września po długotrwałym okresie nauki zdalnej wszyscy uczniowie i słuchacze wracają do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach. Prawie 4,6 mln uczniów rozpocznie rok szkolny w szkołach i placówkach. Do placówek przedszkolnych pójdzie 1,4 mln dzieci. Nauka będzie prowadzona na zasadach sprzed pandemii, z zachowaniem określonego reżimu sanitarnego.

Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z innymi podmiotami i instytucjami przygotowało szereg programów i materiałów edukacyjnych, a także wytyczne przeciwepidemiczne. Dzięki tym rekomendacjom nauka w szkołach będzie bezpieczniejsza, a uczniowie i nauczyciele otrzymają wsparcie po długim okresie kształcenia na odległość. Mamy nadzieję, że podejmowane działania profilaktyczne i poprawiająca się sytuacja epidemiczna umożliwią prowadzenie zajęć stacjonarnych przez cały rok szkolny.

Całość wytycznych i obowiązujących procedur na stronie Ministerstwa: Wytyczne MEiN