Rodacy!

W ubiegły piątek podążaliśmy śladami lokalnych bohaterów, biorąc udział w mobilnej grze miejskiej „RODACY!”. Gra została stworzona przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku. Jest jednym z działań wynikających z planów Lęborskiego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Wyruszyliśmy o 10.00 spod Obeliska Niepodległości. Pogłębiliśmy swoją wiedzę na temat ważnych postaci związanych z historią Lęborka: Henryka Kellera, Jana Skorba, Juliana Węgrzynowicza, Edwarda Bieszki, Mieczysława Stryjewskiego i innych. Korzystając z aplikacji dowiedzieliśmy się m.in., jakie motto towarzyszyło oddziałowi gen. Stanisława Sosabowskiego, oraz w którym budynku mieszkał poeta Stryjewski.
Było ciężko, ale daliśmy radę, zdobywając wysokie miejsca w rankingu
Bogaty fotoreportaż z tej akcji znajduje się tu: Facebook.gramobilna